Skip to content
Novinky

PORR a.s. realizuje zavěšenou podhledovou desku ze železobetonu

Na stavbě administrativní budovy Českých přístavů se můžeme pochlubit zajímavým architektonickým prvkem. Za úspěšnou realizací stojí především náš tým z oddělení monolitických konstrukcí v perfektní spolupráci s ostatními kolegy na stavbě.

PORR CZ ABCP 1

Běžně je v souvislosti s naší zeměpisnou polohou, a tím i relativně chladným klimatem, nutno stavební objekty náležitě zateplit. Proto se setkáme s použitím pohledového betonu na fasádě jen zřídka. V případě stavby pro České přístavy je tomu však jinak.

Zde jsme totiž realizovali 357 m2 betonového podhledu, jehož konstrukce je zavěšena na další nosné stropní desce tloušťky 400 mm. Nosná deska je od konstrukce podhledu oddělena tepelnou izolací tloušťky 250 mm.

Na západní straně stavby je nosná deska podporována ztužující stěnou objektu, ve zbylé ploše šesti šikmými a třemi svislými železobetonovými sloupy. Takto vzniklý prostor bude sloužit jako parkoviště přímo pod budovou.

Media

Zde naleznete všechny materiály související s touto tiskovou zprávu. Možná máte ještě doplňující otázky? Jednoduše nás kontaktujte. Těší nás, že Vám můžeme poskytnout odpovědi.

Kontakt
Milena IovevaMluvčí koncernu