Skip to content

Premium Plaza

Foto: Gebäude mit Fenstern, in der Mitte ganzflächige Glasfassade
Data a fakta
Firma PORR a.s.
ZadavatelRE Moskevská s.r.o.
Město/ZeměKarlovy Vary - Česká republika
Druh projektu Kanceláře, Certifikace budov
Doba výstavby11.2011 - 06.2013

Polyfunkční budova s certifikací LEED Platinum.

Koncem roku 2010 se developerská společnost Strauss & Partner rozhodla postavit v centru Karlových Varů sedmipatrovou kancelářskou budovu včetně podzemních garáží. PORR fungoval jako generální dodavatel. Technickým dozorem byla pověřena sesterská společnost UBM Bohemia.

Přes logistické potíže v počáteční fázi byl projekt nakonec realizován ke spokojenosti všech zúčastněných. Tak musel být na základě námitek sousedního obvodního soudu přepracován původní koncept zakládání a místo standardního pažení, berlínské stěny, se musela vybudovat pilotová stěna. 

Na počátku roku 2011 začal PORR s přípravou staveniště, například přeložkou kanalizace, která procházela staveništěm a s výstavbou všech přípojek.Všechny práce probíhaly bez problémů - kromě překřížení starého kolektoru, který nebyl nikde v plánech zanesen. Navíc musely být překonány výhrady dalšího ze sousedů, než mohl konečně Strauss & Partner zahájit koncem roku 2011 stavbu naplno.

Veškeré logistické výzvy, které s sebou tato stavba v centru Karlových Varů přinesla, byly bravurně zvládnuty. I dopravní omezení způsobená těžkou technikou se díky dobré koordinaci dodavatelů podařilo udržet v přiměřených hranicích. 

Nová budova harmonicky zapadá do historického obrazu města a pasuje velmi dobře k přilehlým budovám, například historické budově soudu a Městského úřadu. Velmi tomu pomohl zvolený obkladový materiál fasády, keramické dlaždice v imitaci pískovce V prvním, druhém a části třetího nadzemního podlaží se nacházejí prostory banky. Ve třetím až sedmém, trochu ustoupeném nadzemním podlaží jsou situovány další, velmi flexibilně uzpůsobitelné, administrativní prostory.