Skip to content

SKLADOVÁ HALA BUDĚJOVICKÉHO BUDVARU

Foto: Beleuchteter Außenbereich einer Lagerhalle mit Laderampen und Vordach über einer Reihe von Säulen
Data a fakta
Firma PORR a.s.
ZadavatelBudějovický Budvar n.p.
Město/ZeměČeské Budějovice - Česká republika
Druh projektu Průmyslový objekt
Doba výstavby06.2011 - 01.2012

Velkoprostorová skladová hala Budějovického Budvaru

PORR realizoval v areálu Budějovického Budvaru v Českých Budějovicích novou velkoprostorovou skladovou halu. Hala slouží ke skladování přepravek na pivo a pivních sudů. Na ploše 3.075 m2 vnikl sklad, chlazený sklad a ventilová stanice. Součástí je i přístřešek o výměře 4.679 m2.

 

Hala je založena na vrtaných širokoprofilových železobetovoných pilotách. Nosnou konstrukci tvoří montovaný prefabrikovaný skelet. Nosná vrstva střešního pláště sestává z trapézových plechů.

 

V prostoru skladu je vestaven velký chladicí box, realizovaný z polyuretanových sendvičových panelů. Chlazení je zajištěno dvěma chladicími jednotkami instalovanými na střeše objektu. Výparník byl umístěn pod stropem chladicího boxu.

 

Obvodový plášť haly se skládá z ocelových sendvičových panelů s jádrem z minerální vlny. Jako povrchová úprava všech prefabrikovaných konstrukcí byl zvolen pohledový beton. V plášti jsou osazena zateplená průmyslová sekční vrata s vestavěnými dveřmi. Podlaha byla provedena z povrchově hlazeného drátkobetonu. Automaticky ovládané střešní světlíky zajišťují prosvětlení a větrání. Vytápění zajišťuje instalace teplovodních jednotek a teplovodních dveřních clon pro vjezdová vrata. Kompaktní požární systém EPS a systém stabilního hasicího zařízení chrání budovu v případě požáru. Strojovna Stabilního hasicího zařízení, která zásobuje zařízení vodou, se nachází v samostatné budově. Rovněž byl realizován samostatný objekt trafostanice.

V rámci projektu byla vybudována též částečně prosklená protihluková stěna o výšce 4,5 m, která odděluje sousední pozemek.

 

Pro zajištění snadného přístupu nákladních vozidel slouží velké zpevněné plochy, které navazují na manipulační plochy pivovaru a stávající příjezdové cesty. Nezpevněné plochy byly řešeny sadovými úpravami. Vnější komunikace a asfaltové plochy dosahují celkové výměry 6.451 m2.