Skip to content
Informace pro tisk

PORR staví důležitý úsek S16

Vídeň/Varšava, 03.07.2024 - Generální ředitelství státních silnic a dálnic (GDDKiA) v Polsku pověřilo společnost PORR modernizací dalšího úseku silnice S16. Stávající 18 km dlouhý úsek DK16 z Barczewa do Biskupce bude přestavěn na rychlostní silnici. V rámci zakázky vybuduje PORR také druhý jízdní pruh. Součástí zakázky v hodnotě přibližně 86 milionů eur (372 milionů zlotých) je recyklace starého asfaltu a instalace osvětlení křižovatek, které využívá obnovitelné zdroje energie.

"Silnice S16 bude páteří regionu v rámci polského silničního systému a je důležitá pro celou Evropu. Jsme hrdí na to, že můžeme postavit již druhý úsek tohoto projektu, a to z Barczewa do Biskupce. Díky svým rozsáhlým zkušenostem v oblasti inženýrského stavitelství a výstavby infrastruktury je společnost PORR ideálně vybavena pro realizaci této zakázky," uvedl CEO společnosti PORR Karl-Heinz Strauss. Po dokončení bude silnice S16 sloužit jako regionální dopravní tepna pro obchod a cestovní ruch. Spojí regiony Suwałki, Augustów, Ełk, Mrągowo, Olsztyn, Iława a Ostróda. Bude také nejkratší trasou mezi Berlínem a pobaltskými státy, což z ní činí klíčové spojení v rámci transevropské dopravní sítě (TEN-T).

Dokončení v roce 2028

Úsek rychlostní silnice o délce 18,2 km povede po stávající trase silnice DK16. Za účelem přestavby stávající státní silnice na dálnici přidá PORR druhý jízdní pruh a přestaví několik úseků. Buduje také další silnice pro obsluhu přilehlých oblastí. Rozsah prací navíc zahrnuje přestavbu křižovatek v Kromerowě a Biskupci, výstavbu technické budovy pro údržbu rychlostní silnice v oblasti křižovatky Biskupec a obslužnou zónu u Noweho Marcinkowa.

Doba výstavby je 39 měsíců od podpisu smlouvy. První řidiči budou moci nově vybudovanou silnici využívat v polovině roku 2028.

Recyklovaný asfalt a obnovitelná energie

V rámci demolice stávajícího povrchu DK16 společnost PORR recykluje starý asfalt a použije jej jako součást nového povrchu, a to při zachování nejvyšších kvalitativních parametrů. V plánu je také systém osvětlení křižovatky využívající obnovitelné zdroje energie.

Nová zakázka je druhou stavební částí rychlostní silnice S16, kterou staví společnost PORR. Staví také 16kilometrový úsek mezi obcemi Borki Wielkie a Mrągowo, včetně obchvatu Mrągowa, přičemž práce jsou zde dokončeny z 95 %. Dokončení první stavební partie je plánováno na třetí čtvrtletí letošního roku.
 

 

Všechna fakta a čísla na první pohled:

Typ projektu:

Výstavba rychlostní silnice S16 mezi Biskupcem a Barczewem

Rozsah služeb:

Návrh a stavba

Klient:

Generální ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA)

Zhotovitel:

PORR S.A.

Dokončení:

Polovina roku 2028

Objem zakázky:

86 milionů EUR (372 milionů PLN) čistého

 

Media

Zde naleznete všechny materiály související s touto tiskovou zprávu. Možná máte ještě doplňující otázky? Jednoduše nás kontaktujte. Těší nás, že Vám můžeme poskytnout odpovědi.

Kontakt
Jana Mašínová Tisková mluvčí