Skip to content
Informace pro tisk

PORR staví vizionářský administrativní komplex ve Varšavě

Varšava/Vídeň, 28. února 2019 – byla zahájena výstavba nejnovějšího administrativního komplexu společnosti Yareal, projekt LIXA. Společnost PORR se stala generálním dodavatelem této stavby. Během první fáze výstavby bude postavena ukázková administrativní budova o celkové ploše 22 000 m² a jedna menší, důvěrnější kancelářská budova s plochou 6 000 m². Investice do administrativního komplexu - vlajkové lodi společnosti Yareal, zahrnuje moderní, vysoce kvalitní kancelářské prostory a pro administrativní budovu zcela jedinečnou indoorovou zahradu se zelení.

Vizualizace - Projekt LIXA © Yareal

„LIXA je nejprestižnější investicí do administrativních budov v historii společnosti Yareal. Rozhodli jsme se pro spolupráci se společností PORR na základě jejích rozsáhlých odborných zkušeností. V rámci projektu LIXA budou pro naše náročné nájemníky vybudovány prvotřídní kancelářské prostory. Proto také klademe obzvlášť velký důraz na zkušenost našich partnerů“, sdělil Eric Dapoigny, prezident Yareal Polska. „Kombinace inovativní architektury a designu se solidním provedením prací umožní individuální a nekonvenční uspořádání prostoru. Z kancelářských prostor je možný přímý přístup do vnitřní zahrady se zelení, jakou nenabízí žádná jiná výšková stavba v tomto regionu.“

„Realizace impozantních a z architektonického hlediska výjimečných staveb bude probíhat v bezprostřední blízkosti kruhového objezdu Daszyński. Společnost PORR již postavila několik budov, například Varšavskou univerzitní knihovnu, centrálu varšavské burzy a Sea Towers v Gdyni. Tato stavební akce podtrhuje vysokou kvalitu provedení jak ze strany společnosti Yareal, tak ze strany našeho podniku“, vyjádřil se Dariusz Wietrzyński, který je odpovědný za realizaci bytových, administrativních a průmyslových staveb ve společnosti PORR.

Výstavba komplexu LIXA byla zahájena

Realizací projektu LIXA vznikne nové obchodní centrum v blízkosti centrálně umístěného kruhového objezdu Daszyński. Výstavbě komplexu LIXA předcházela demolice bývalé administrativní budovy Kredyt Bank. Zatím byla vybudována pouze podzemní stěna a pro první dvě budovy komplexu se na křižovatce ulic Kasprzaka a Karolkowa betonuje základová deska. Po dokončení bude ve větší z obou administrativních budov hlavní sídlo banky BNP Paribas Bank.

65 000 m² ve třech etapách

Projekt bude dokončován postupně: v první etapě budou podél Karolkowy ulice vybudovány dva objekty s celkovou plochou kolem 28 000 m² vysoce kvalitních kancelářských ploch. Po dokončení bude administrativní komplex LIXA disponovat celkem asi 65 000 m² kancelářských ploch. Tyto kanceláře poskytnou komfortní pracovní podmínky významným mezinárodním společnostem: zaměstnankyně a zaměstnanci, kteří budou v kancelářích komplexu LIXA pracovat, se díky nedaleké stanici metra, tramvajím a autobusům pohodlně dostanou na své pracoviště. Business-Hub je multifunkční a nabízí přístup do četných restaurací, kaváren a provozoven služeb, které k modernímu obchodnímu centru patří. Administrativní budova zahrnuje atrium a zahradu ve stylu univerzitního kampusu. Kromě bujné zeleně bude ve středu zahrady umístěn pavilon, na který bude navazovat vstupní hala. Konferenční prostory a restaurace mohou být využívány pro pořádání konferencí a společenských akcí.

Projekt bude certifikován na základě mezinárodního certifikačního systému BREEAM. Vývěsní štít společnosti Yareal v oblasti investic do administrativních budov získal za trvalou udržitelnost při realizaci projektu hodnocení „Vynikající".

Údaje a fakta ve zkratce:

Název projektu:

Výstavba komplexu administrativních budov LIXA – Budova A (13 nadzemních podlaží, 22 000 m² hrubých pronajímatelných ploch, výška 59,45 m) a Budova B (6 nadzemních podlaží, 6 000 m² hrubých pronajímatelných ploch, výška 30,00 m).

Objednatel:

Yareal Polska Sp. z o.o.

Zhotovitel:

PORR S.A.

Objem prací:

Stavba

Dokončení:

22 měsíců

Media

Zde naleznete všechny materiály související s touto tiskovou zprávu. Možná máte ještě doplňující otázky? Jednoduše nás kontaktujte. Těší nás, že Vám můžeme poskytnout odpovědi.

Kontakt
Jana Mašínová Tisková mluvčí