Skip to content
Informace pro tisk

PORR vstupuje do jednání o koupi společnosti ALPINE BAU CZ a.s. CZ a.s

Vídeň, 06.06.2018 – společnost PORR AG a majitelé společnosti ALPINE BAU CZ a.s. dosáhli dnešního dne zásadní dohody ohledně koupě českého tradičního podniku společností PORR. Představenstvo společnosti PORR dospělo k rozhodnutí vstoupit do jednání o struktuře transakce a začít pracovat na formulaci a obsahu smluv a o stanovení výše ceny. Cílem je kompletní převzetí podniku ALPINE BAU CZ a.s.

Společnost ALPINE BAU CZ a.s. má mimo jiné podíly v několika strategicky významných obalovnách asfaltu, roku 2017 dosáhla objemu výroby ve výši kolem 100 mil. EUR a v současné době zaměstnává přibližně 500 pracovníků. Podnik se zabývá realizací inženýrských staveb jak v České republice tak na Slovensku. Těžištěm jeho činnosti je jak tradiční projektová činnost, tak silniční stavitelství.

„Společnost ALPINE BAU CZ a.s, by byla ideálním doplňkem pro posílení naší pozice na trhu v České republice. Získali bychom tak prvotřídní pracovnice a pracovníky jak na řídící úrovni, tak kvalifikované odborníky v oblasti řemesel. Díky podílům na obalovnách by PORR kromě toho získal strategickou výhodu v silničním stavitelství – především na Moravě, ale také na Slovensku“, vysvětluje Karl-Heinz Strauss, CEO společnosti PORR AG.

Převzetí společnosti se uskuteční pouze pod podmínkou, že k němu dá svolení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Media

Zde naleznete všechny materiály související s touto tiskovou zprávu. Možná máte ještě doplňující otázky? Jednoduše nás kontaktujte. Těší nás, že Vám můžeme poskytnout odpovědi.