Skip to content

Classic 7

Data a fakta
Firma PORR a.s.
Zadavatel Nofim Czech Republic s.r.o.
Město/Země Praha - Česká republika
Druh projektu Kanceláře
Doba výstavby 12.2006 - 09.2008

Kde se snoubí staré s novým.

Areál bývalého Akciového parního mlýna, jenž vznikl v pražských Holešovicích, byl přestavěn na multifunkční business centrum. Přitom došlo k rekonstrukci dvou památkově chráněných budov, které byly propojeny s moderní prosklenou budovou. Cílem tohoto unikátního projektu bylo harmonické splynutí staré industriální architektury s moderními stavebními technologiemi. Díky tomu byl vytvořen ojedinělý a především nadčasový prostor.

Úspěšná renovace byla oceněna v rámci prestižní soutěže Stavba roku 2009 a získala první místo v soutěži Best of Realty 2009 v kategorii rekonstruované kanceláře. 

Stavební práce k rekonstrukci areálu a jeho budov začaly v prosinci 2006. Dokončení a uvedení do provozu následovalo v září roku 2008. Byla tak vytvořeno zhruba 30.000 m2 hrubé podlažní plochy a přes 200 parkovacích míst.

Komplex nabízí firmám modern a flexibilně uspořádané kanceláře v historickém prostředí. Zaměstnankyním a zaměstnancům jsou k dispozici též restaurace a zelené plochy s pohodlnými lavičkami a fontánou určené k odpočinku.