Skip to content

Hotel Kempinski Hybernská Prague

Data a fakta
Firma PORR a.s.
Zadavatel Hybernská Properties, s.r.o. (Ballymore Group)
Město/Země Praha - Česká republika
Druh projektu Hotel
Doba výstavby 03.2007 - 08.2008

Luxusní hotel na Starém městě pražském.

Hotel Kempinski – dnes The Grand Mark Prague - se nachází v srdci českého hlavního města a patří k nejatraktivnějším hotelovým adresám v zemi. Památkově chráněná budova byla postavena v 17. století jako rezidenční palác. Nakonec byla využívána jako poliklinika. Při rozsáhlé rekonstrukci byl zachován původní architektonický styl a díky moderním designovým prvkům získal nové akcenty. Budova splňuje veškeré požadavky na moderní pětihvězdičkový hotel.

 

Hotel nabízí vedle 75 luxusně zařízených pokojů a apartmánů s kuchyňkami také restauraci, lobby bar se zimní zahradou, zastřešené atrium, fitness a velkolepou zahradu o ploše 1 800 m2. V posledním patře se nachází luxusní prezidentský apartmán s krásným výhledem na Staré město. Budova sestává ze šesti nadzemních podlaží, která jsou v atriu dostupná venkovním proskleným panoramatickým výtahem. V podzemním podlaží se nachází technické zázemí.

Poloha objektu u velmi frekventované ulice v centru města představovala velkou logistickou výzvu. Veškeré práce, doprava i skladování stavebního materiálu vyžadovaly bezvadnou koordinaci. Dopravení ocelové konstrukce střechy a jacuzzi na střešní terasu bylo možné jen díky nasazení vrtulníku.