Skip to content

Rozvoj Divadla Jiřího Myrona

Data a fakta
Firma PORR a.s.
Zadavatel Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Město/Země Ostrava - Česká republika
Druh projektu Rekonstrukce
Doba výstavby 10.2017 - 01.2019

Sanační opatření na historických objektech.

Divadlo Jiřího Myrona je původní Národní dům a nejstarší společenská stavba v Ostravě. Od října 2017 do ledna 2019 probíhala revitalizace celého komplexu budov. PORR realizoval stavební úpravy správní budovy, malé scény a hlavní budovy divadla Jiřího Myrona.

V hlavní budově jsme opravovali uliční fasádu včetně výplní. Dále jsme realizovali též provozní kanceláře, novou kavárnu, dva bufety a bar včetně zázemí a sociálních zařízení. PORR navíc odpovídal za vybudování nové pokladny a předprodeje a rozšíření hlavního vstupu do divadla. Zakázka dále zahrnovala zbudování nového schodiště, sanaci společenského sálu, rekonstrukci pasáže a foyer v prvním podlaží a zakonzervování historické malby stropu v nové kavárně.    

V budově malé scény vzniklo nové komorní divadlo, které nabízí místo pro 63 diváků. Postarali jsme se samozřejmě nejen o tento prostor, ale také o odpovídající zázemí, kabinu zvukaře, úklidovou komoru a zázemí pro účinkující herce, jakož i sanitární zařízení a šatnu. Zároveň jsme vytvořili bar s kapacitou 24 míst k sezení a provedli i drobné stavební úpravy v prvním podzemním podlaží, druhém nadzemním podlaží a krovu, opravili jsme uliční fasádu a vyměnili okna.

Sama správní budova sestává ze dvou objektů, které jsou oba památkově chráněné. Během rekonstrukce jsme změnili vnitřní dispozice stávajících objektů, vyměnili okna a opravili historickou uliční fasádu. Záměrem bylo sestavení nového dispozičního schématu. To zahrnuje i vznik prostoru nové zkušebny baletu, orchestru a vytvoření 17 jednolůžkových pokojů hotelového typu.

V rámci tohoto projektu PORR opět prokázal svou kompetenci a zakázku po 16 měsících úspěšně dokončil.