Skip to content

ZUŠ Velešín

Data a fakta
Firma PORR a.s.
Zadavatel Základní umělecká škola Velešín
Město/Země Velešín - Česká republika
Druh projektu Veřejné budovy
Doba výstavby 05.2018 - 08.2019

Umělecká škola s výjimečným srdcem.

Ve Velešíně získal PORR zakázku na výstavbu základní umělecké školy. Půdorys stavby se 14 parkovacími stáními tvoří uskočený čtyřúhelník a srdcem budovy je multifunkční sál pro 144 osob.

Kdo stojí v centru dvoupodlažního nepodsklepeného objektu, nachází se uprostřed vstupní haly. Při zastřešení dvorany se dostal ke slovu eloxovaný hliník. O nezbytnou bezpečnost ocelové konstrukce se starají výplně z izolačních dvojskel.

Hlavním vstupem vcházíme do patrové dvorany se schodištěm a galerií, která propojuje původní objekt a nově navrženou přístavbu. V původní části se nachází učebny výtvarného a hudebního oboru, učebna počítačové grafiky, keramická dílna s pecí, úklidové místnosti, sociální zařízení a šatny pro žáky. Pro usnadnění přístupu na střechu jsme rozšířili hlavní schodiště až na její úroveň.

V severní části je zabudován bezbariérový výtah. Východní část slouží jako skladové prostory, učebny hudebního oboru, ředitelna, sekretariát, místnost pro pedagogy s čajovou kuchyňkou, archiv a sociální zařízení pro pedagogy.

V západní části se vedle ústředního multifunkčního sálu s jevištěm nachází další prostory se sociálním zázemím, sklad a místnosti s technickým zázemím sálu, prostory TZB a pokoj se sprchou a předsíní.